کالاترین

طبقه بندی موضوعی

پاتایا نام شهر کوچک اما پرآوازه ای در کشور تایلند است که اغلب آن را با سواحل درخشان و آب های فیروزه ای می شناسیم. گردشگران در چند سال گذشته آن قدر به این دیار سفر کرده اند که حالا تور پاتایا یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان به حساب می آید.

طبیعت فوق العاده و امکانات رفاهی خوب از مهم ترین دلایلی هستند که گردشگران را به سوی تور تایلند می کشانند. مراکز تفریحی و رفاهی متعددی هم در پاتایا فعالیت می کنند که ما امروز به یکی از جالب ترین آن ها سر خواهیم زد. مقصد ما شیپ فارم یا همان مزرعه گوسفند است که در آن تفریحات و سرگرمی های بسیار جذابی منتظرتان هستند. اینجا برای کودکان و نوجوانان محیطی عالی و زیباست و بدون شک سفرتان به شیپ فارم هیچ گاه از خاطر فرزندان دلبندتان پاک نخواهد شد.

همیشه گوسفندان بامزه انیمیشنی از محبوب ترین کاراکترهای برنامه های کودک و نوجوان بوده اند؛ در شیپ فارم هم از همین نکته استفاده شده تا مکانی جذاب و هیجان انگیز مهیا شود. اینجا امکان لمس حیوانات اهلی و بازی با آن ها فراهم شده است تا تجربه ای به یادماندنی را رقم بزنیم. 

چرا مزرعه گوسفند پاتایا؟

 • بزرگترین مزرعه نگهداری از گوسفند در سراسر پاتایاست.
 • امکان تفریح همه اعضای خانواده را در کنار هم فراهم می کند.
 • علاوه بر گوسفندان، جانوران اهلی دیگری نیز در این مزرعه وجود دارند.
 • می توانید با تمام حیوان های این مجموعه بازی کنید و با آن ها عکس بگیرید.

معرفی مزرعه گوسفند پاتایا | Pattaya sheep farm

پاتایا طبیعت دلفریبی دارد و مسافرهایی که آن را برای سفر انتخاب می کنند، حتما به گشت و گذار در میان دشت، جنگل و ساحل ها علاقه مندند. شیپ فارم مزرعه ای سرسبز و خوش آب و هواست که مکانی مناسب را برای تفریح مراجعانش فراهم کرده است. این جا آن قدر برای گردشگران جذاب است که از همان سال 2013 که بازگشایی شد، مورد استقبال قرار گرفت. شیپ فارم در میان فارسی زبانان با نام مزرعه گوسفند شناخته می شود، بنابراین هردوی این نام ها به همین جا اشاره دارند.

این روزها با ازدیاد شهرنشینی، دیگر کمتر کودکی فرصت دویدن در دشت ها و بازی با گاو و گوسفندها را پیدا می کند، پدر و مادرها آن قدر درگیر امور روزانه هستند که مکانی مثل شیپ فارم می تواند فرصت بسیار خوبی برای وقت گذرانی کودکان با والدین و دوستان شان باشد.

اگر اهل پیک نیک هستید اینجا یکی از بهترین مکان ها در پاتایاست؛ انگار در روستایی دور افتاده و در دامان طبیعت قرار گرفتید و چیزی جز صدای گوسفندان آرامش تان را بر هم نمی زند. تا به حال با دست های خودتان به بره های سفید غذا داده اید؟ الان وقت کسب تجربه های جدید است، وسایل تان را جمع کرده و به سوی مزرعه گوسفندان پاتایا بیایید.

مساحت شیپ فارم به چیزی حدود 100 هکتار می رسد و برای همه فضای کافی وجود دارد. برای این که بیشتر و بهتر با این مجموعه رفاهی و جذاب آشنا شویم، یک به یک به قسمت های مختلف این مزرعه گوسفند رفته و تجربه های‌مان را در اختیار شما می گذاریم.

قسمت های مختلف مزرعه گوسفند پاتایا

علاوه بر دیدن گوسفندان و... در شیپ فارم تفریحات و دیدنی های دیگری نیز وجود دارند که آن ها را در چند بخش مختلف بررسی می کنیم.

1- منطقه حیوان های خانگی | pet Farm Zone

در این قسمت حیوانات اهلی و خانگی بسیاری زندگی می کنند که در بخش معرفی حیوانات، بیشتر با آن ها آشنا می شویم. در اینجا تلاش شده تا محوطه شادی برای تفریح خانواده ها در کنار جانوران فراهم شود تا آن ها در کنار هم از حضور گوسفندان لذت برده و اوقات مفرحی را سپری کنند. مراجعان در این قسمت می توانند به جانداران غذا داده و آن ها را نوازش کنند. باید بدانید که همه حیوانات این بخش تمیز و واکسینه هستند و هیچ خطری برای انسان ها ندارند.

2- شهر قصه ها | story city

دنیای حیوانات همیشه برای ما با هزاران داستان و افسانه رنگارنگ همراه بوده است. در قسمتی از شیپ فارم از همین داستان ها استفاده کردند و محیطی را ساختند، که در آن خانه هایی کوچک و قلعه هایی به اندازه کودکان وجود دارد. سراسر این محوطه با تصاویری از شاهزاده ها و ملکه های زیبا و حیوانات مورد علاقه شان تزیین شده و محل بسیار مناسبی برای بازی کودکان و نوجوانان است. در شهر قصه ها این فرصت را خواهید داشت که فرزندان تان را با انواع داستان های تخیلی و جذاب گذشتگان آشنا کنید.

3- ورزش و بازی | Games Zone

در مکانی مثل مزرعه گوسفند پاتایا جای بازی و کمی فعالیت مفرح خالی بود به همین خاطر قسمتی از این مزرعه را به بازی های هیجان انگیز اختصاص دادند. برای مثال شرکت کننده ها با هم مسابقه هایی مانند تیراندازی می دهند و هر کسی که برنده شد به او جوایزی مانند عروسک های بزرگ و کوچک اهدا می شود.

4- محوطه بازی کودکان

همه قسمت های شیپ فارم دیدنی و جالب هستند؛ اما محوطه بازی کودکان بسیار جذاب تر است چرا که در جای جای آن مجسمه هایی از حیوانات و بخصوص گوسفندان به چشم می خورند که برای عکاسی و ثبت خاطره های به یادماندنی بسیار مناسب هستند. محوطه سرسبز این مزرعه برای کودکان شادی آور است. اگر به همراه فرزندان تان به پاتایا آمده اید حتما از شیپ فارم دیدن کنید. اینجا تاب و سرسره هایی هم برای فرزندان دلبندتان قرار داده اند که برای بچه های کم سن و سال مناسب است. سرگرمی های این مزرعه تنها به حیوانات و تاب و سرسره مختص نمی شود بلکه در نزدیکی این محوطه بازی ویژه کودکان، قسمتی هم به عنوان زامبی فارم یا مزرعه زامبی ها وجود دارد که در آن مجسمه و عروسک هایی از زامبی های وحشتناک قرار داده اند. نزدیک شدن به این مجسمه ها برای بچه ها بسیار هیجان انگیز است.

5- دریاچه مصنوعی | بازار شناور

برای زیباتر شدن شیپ فارم، دریاچه ای مصنوعی در آن ساختند که محل خوبی برای عکاسی و لذت بردن از طبیعت است. علاقه مندان می توانند در آن قایق سواری هم انجام دهند. پیشنهاد می کنیم کمی نوشیدنی یا مقداری غذای سبک خریداری کرده و روی قایق های این دریاچه نوش جان کنید. فضای این دریاچه بسیار آرام و رمانتیک است. در این مکان ماهی های بسیاری هم وجود دارند که حین قایق سواری می توانید به آن ها غذاهای مخصوص شان را نیز بدهید.

اگر با فرزندان تان به شیپ فارم آمده اید و کودکان تان زیاد اهل قایق سواری نیستند، پیشنهاد می کنیم از بستنی فروشی کنار دریاچه برای شان بستنی خریداری کنید تا تفریح لذت بخش تری داشته باشند. همچنین امکان بازی زوربینگ نیز برای کودکان در همین محل وجود دارد. در بازی روزبینگ باید وارد توپ های پلاستیکی باد شده ای شوید که روی آب شناور باقی می مانند و بدون این که شما هیچ اختیاری در کنترل آن ها داشته باشید شما را به این طرف و آن طرف می برند، این تفریح هم برای کودکان بازیگوش بسیار جالب است.

آشنایی با حیوان های مزرعه گوسفند پاتایا

حیوانات گوناگونی در مزرعه گوسفند پاتایا نگهداری می شوند که بازی و تفریح با همه آن ها ممکن است. انواع حیوانات مزرعه گوسفدان پاتایا از این قرارند:

1- گوسفند

مطمئنا گوسفندان سفید رنگ و پشمالو جالب ترین جانداران موجود در فارم شیپ هستند. این گوسفندان را از نیوزیلند، استرالیا، آمریکای مرکزی و جنوب کانادا جمع آوری کرده و به این مرکز آورده اند و از پشم و شیر آن ها نیز استفاده می کنند.

2- آلپاکا | Alpaca

آلپاکا نوعی از لاماها هستند که زیست بوم اصلی شان آمریکای جنوبی است و در ارتفاعات آند و جنوب پرو به وفور به چشم می خورند. پشم این جانوران بسیار مرغوب است و در بافت ژاکت، پتو و انواع پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد.

3- گوزن ژاپنی

گوزن ژاپنی یکی از گونه های زیبا و منحصر به فردی است که اغلب، آن ها را با خال های سفید رنگی که روی پوست شان وجود دارد می شناسند. آن ها به صورت گله ای زندگی می کنند و رفتاری کاملا صلح آمیز و آرام دارند. این نوع از گوزن ها در ویتنام، چین و ژاپن یافت می شوند و در شیپ فارم نیز می توانید آن ها را تماشا کنید.

4- طوطی های رنگارنگ

طوطی های رنگارنگ که در تایلند با نام پرنده خورشید نیز شناخته می شوند، از محبوب ترین پرنده های مجموعه شیپ فارم هستند. این طوطی ها را از آمریکای جنوبی و مرکزی به شیپ فارم آورده اند و بسیار بازیگوش و باهوش هستند. خوراک اصلی این پرنده ها تخمه آفتابگردان است؛ اما از میوه ها هم تغذیه می کنند.

5- اسب

در مزرعه گوسفند پاتایا اسب و مادیون نیز به چشم می خورند. اگر به اسب سواری علاقه مندید خبر خوشی برای تان داریم؛ در این مجموعه اسب های زین شده ای در اختیارتان قرار می دهند که کاملا رام و آموزش دیده هستند و در کنار خانواده و دوستان تان می توانید به اسب سواری بپردازید.

همچنین این امکان وجود دارد که اسب های خود را به این مکان بیاورید و با آن ها سوارکاری کنید و در محوطه بگردید، حتا می توانید از همین مجموعه برای اسب خود غذا تهیه کرده و روزی مفرح را پشت سر بگذارید.

6- الاغ

در گذشته از الاغ ها برای باربری و حمل و نقل استفاده می شد و این موضوع هنوز هم در روستاهای دور افتاده به چشم می خورد؛ اما کودکان امروزی این چهار پایان را تنها با فیلم ها و عکس های شان می شناسند. در شیپ فارم الاغ هایی را هم نگهداری می کنند تا کودکان فرصت آشنایی و نوازش آن ها را داشته باشند.

7- طاووس

طاووس ها در سراسر جهان طرفداران زیادی دارند. این پرنده های زیبا با پرهای رنگارنگ شان جلب توجه کرده و مراجعه کننده ها را به سوی خود می کشانند.

8- خوک و خوکچه

خوک ها پستانداران کوچک جثه ای هستند که در بهترین حالت، وزن شان به 60 کیلوگرم می رسد. این حیوانات گونه ها و رنگ های مختلفی دارند و در بیشتر کشورهای دنیا به چشم می خورند. بازی با این خوک های کوچک و بامزه تفریح خوبی برای کودکان و نوجوانان خواهد بود.

9- مرغ و خروس

اینجا شبیه سازی از یک مزرعه تمام عیار است، بنابراین وجود مرغ و خروس ها از نکته های ضروری به حساب می آیند. مسوولان شیپ فارم مرغ و خروس هایی با نژادهای گوناگون را انتخاب کردند تا نمایش جذابی را برای مراجعان شان به راه بیاندازند. خروس های بزرگ و مرغ های پُر از پَر در کنار هم قرار گرفته و حس مزرعه ای واقعی را به وجود آورده اند.

10- لاکپشت

سومین لاکپشت بزرگ دنیا که تائو سوکاتا (Tao Sukata) نام دارد در مزرعه گوسفند پاتایا نگهداری می شود. این جاندار جذاب بیش از 100 کیلوگرم وزن دارد و کاملا سالم و سلامت است.

11- اردک

شیپ فارم محل مناسبی برای نگهداری از اردک های زیبا با منقارهای بلند و نارنجی رنگ شان نیز هست. این مرغان آبی با پرهای سفید رنگ خود حسابی در این مزرعه و دریاچه اش خودنمایی می کنند.

12- خرگوش

شاید تصور کنید که این جونده های کوچک نقش مهمی در مزرعه ای با این وسعت ندارند اما سخت در اشتباهید؛ خرگوش ها از محبوب ترین جانداران شیپ فارم هستند و کودکان با شور و شوق دنبال شان می روند و بازی می کنند.

تفریح در مزرعه گوسفند پاتایا

تا اینجا به بخش های مختلف مزرعه گوسفند پاتایا سر زدیم و دیداری هم با جانوران اهلی و بامزه این مجموعه داشتیم. بدون شک جذاب ترین تفریح در این مزرعه قدم زدن در میان این محوطه زیبا و تماشای حیوان هاست؛ اما کارهای دیگری هم می توان انجام داد که آن ها را بررسی می کنیم.

 1. قایق سواری: دریاچه ای کوچک و مصنوعی هم در شیپ فارم ساخته اند تا علاقه مندان در آن قایق سواری کرده و اوقات شادی را سپری کنند. این قایق ها رنگارنگ هستند و بیشتر برای جذب کودکان گردآوری شده اند.
 2. پیک نیک: محوطه چمنی و پاکیزه مزرعه گوسفندان باعث شده تا مکان خوبی برای پیک نیک کردن فراهم شود. بسیاری از خانواده های محلی تعطیلات خود را با اتراق کردن در شیپ فارم سپری می کنند.
 3. غذا دادن به حیوانات: کمتر جایی امکان غذا دادن به جانوران را برای مراجعانش فراهم می کند. در شیپ فارم می توانید به حیوان های اهلی این مجموعه هویچ، شیر یا علف بدهید که تجربه بسیار جذابی ست.
 4. درشکه سواری: شیپ فارم مساحت زیادی دارد و اگر بخواهید همه محوطه آن را پیاده طی کنید، کار دشواری پیش رو خواهید داشت. به همین منظور درشکه هایی در این مزرعه قرار گرفته اند که شما را به این سو و آن سو می برند.
 5. زوربینگ: زوربینگ بازی بسیار هیجان انگیزی ست که در تایلند زیاد به چشم می خورد. در این بازی، شرکت کننده ها باید وارد توپ هایی پلاستیکی شوند که با گاز فشرده پر شده اند. این توپ ها به این سو و آن سو می روند و فردی که داخل آن هاست هیچ کنترلی روی حرکت های توپ ندارد. زوربینگ هم در خشکی امکان پذیر است و هم روی آب.

امکانات رفاهی مزرعه گوسفند تایلند

برای رفاه بیشتر مراجعان امکاناتی در شیپ فارم مهیا کرده اند:

*کافه و رستوران

در این مزرعه زیبا چند غرفه تنقلات و بستنی فروشی وجود دارد که مهم ترین آن ها خانه استیک بارن (BARN STEAK HOUSE) و غذاخوری پاتایا شیپ فارم هستند. در این دو رستوران انواع غذاهای گریل، استیک و تایلندی سرو می شوند. در اغلب خوراکی های این خانه استیک می توانید رد پایی از گوشت بره را پیدا کنید. نکته جالب دیگر در رابطه با این غذاخوری ها نوع تزیین غذاهاست که در نگاه اول بسیار عجیب و غریب به نظر می رسند.

ساعت های کار در خانه استیک:

10:30- 20:00

*فروشگاه سوغاتی

اگر علاقه مندید که برای دوستان و آشنایان تان سوغاتی از سفرتان به پاتایا و شیپ فارم تهیه کنید، در این مزرعه، فروشگاه کوچکی وجود دارد که سوغاتی جالبی را می فروشد. اجناسی مانند عروسک، لباس حیوانات و... را می توان از این مرکز تهیه کرد.

*سایر امکانات

گذشته از رستوران های این مزرعه، امکانات دیگری چون سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی، اینترنت پر سرعت، آلاچیق، عکاسی در محل، نیمکت، کارکنان مسلط به چند زبان زنده دنیا، سطل زباله و مسیر مناسب برای پیاده روی و امکان برگزاری جشن و مراسم مختلف و همچنین سفارش غذا و تحویل آن در همه بخش های شیپ فارم نیز وجود دارد.

مسیر و هزینه

برای ورود به مزرعه گوسفند پاتایا باید بلیت ورودی تهیه کنید که هزینه های آن به شرح زیر هستند:

 • بزرگسال ها: 50 بات تایلند (معادل 7,800 تومان)
 • ورود کودکانی که قدشان زیر 110 سانتیمتر باشد، رایگان است.

ساعت های کاری:

 • 9:00- 19:00

شیپ فارم حدود 15 کیلومتر از مرکز شهر پاتایا فاصله دارد. برای رسیدن به این مجموعه باید از بزرگراه چونبوری- پاتایا (Chonburi - Pattaya) استفاده کنید و از مرکز شهر دور شوید. مسیر مستقیمی پیش رو خواهید داشت و با دنبال کردن تابلوهای راهنما به راحتی به شیپ فارم خواهید رسید. این مزرعه درست بین دو بزرگراه 7 و 36 واقع شده است و از هر دوی آن ها می توان به برای رسیدن به این جاذبه و ورود به پارکینگ ها استفاده کرد.

*امکان پارک دوچرخه نیز در پارکینگ این مجموعه وجود دارد.

آدرس: تایلند، استان چونبوری، منطقه بنگ لامونگ، شهر پاتایا، محله نانگ پا لای، شیپ فارم.

.Address: Nong Pla Lai, Pattaya City, Amphoe Bang Lamung, Chang Wat Chon Buri 20150, Thailand

لوازم پیشنهادی

 • تلفن همراه
 • حشره کش
 • دارو های عمومی
 • دمپایی و صندل
 • دوربین
 • شارژر موبایل
 • عینک آفتابی
 • وسایل بازی
 • کرم ضد آفتاب

بهترین فصل سفر به پاتایا

شهر پاتایا و به طور کلی کشور تایلند اقلیمی گرمسیری دارد، بنابراین آب و هوای آن میان وضعیت های گرم، خنک و بارانی متغیر است. باید بدانید در این شهر خبری از تابستان های داغ و زمستان های برفی و سرد نیست و تنها سه نوع وضعیت آب و هوایی در این شهر دیده می شود.

نوامبر تا فوریه (آبان تا بهمن): خنک ترین روزهای پاتایا را در این بازه خواهید دید و حجم بالای گردشگران در شهر را هم در همین زمان شاهد هستیم، بنابراین هزینه ها در بالاترین حد ممکن خود هستند. دمای هوا میان 23 تا 30 درجه سانتیگراد متغیر است و می توان آن را خنک ترین و خشک ترین روزهای پاتایا نام گذاری کرد. به طور کلی می توان گفت آبان تا بهمن بهترین زمان برای لذت بردن از ساحل های بهشتی پاتایا و تفریح های آبی این شهر است.

مارس تا می (اسفند تا آخر اردیبهشت): گرم ترین روزهای پاتایا را در این فاصله می توان تجربه کرد. دمای هوا اغلب 32 درجه سانتیگراد به بالا بوده و رطوبت هوا نیز بالاست. البته فروردین و یا ماه آوریل نیز می تواند زمان خوبی برای سفر به تایلند و پاتایا باشد، چرا که در این هنگام می توانید شاهد فستیوال سونکران، جشن سال نوی تایلندی ها باشید. باید بدانید با وجود گرما و رطوبت، در این زمان هنوز هم گردشگران بسیاری را در پاتایا خواهید دید.

ژوئن تا اکتبر (خرداد تا مهر): فصل بارش های موسمی و سهمگین تایلند و شهر پاتایا پیش روی شماست. گرچه دمای هوا چندان بالا نیست و اغلب در حدود 28-30 درجه سانتیگراد است، اما بارش های سیل آسای این زمان دلیل چندان خوبی برای سفر باقی نمی گذارند؛ اما اگر با باران مشکلی ندارید، در عوض می توانید از رطوبت پایین هوا و قیمت های بسیار پایین همه چیز لذت ببرید. می توان گفت این زمان ارزان ترین وقت برای سفر به تایلند محسوب می شود. البته خلوتی شهر نیز می تواند انگیزه مضاعفی برای سفر به پاتایا در این هنگام محسوب شود. طی ماه های جولای و آگوست (مرداد و شهریور) بارش باران قدری کمتر است و بسیاری ترجیح می دهند در این زمان به پاتایا سفر کنند تا از هزینه های پایین نهایت استفاده را ببرند. به هر نحو اگر این موقع از سال را برای سفر انتخاب می کنید، داشتن کفش مناسب و چکمه را از یاد نبرید.

بنابراین بهترین زمان سفر به پاتایا در طی ماه های آذر تا ابتدای فروردین است. در این زمان رطوبت هوا چندان نیست و نسیم خنک شما را سر ذوق می آورد. دمای هوا در حدود 24 تا 32 درجه سانتیگراد است و از باران های موسمی و سیل آسا هم خبری نیست.

اگر در فصل تابستان یا بهار از مزرعه گوسفند پاتایا دیدن می کنید حتما عینک آفتابی، کلاه و کرم ضد آفتاب همراه داشته باشید زیرا به احتمال زیاد، پیاده روی خواهید کرد و آفتاب سوزان شما را آزار خواهد داد.

 • ۹۶/۱۱/۰۴
 • بهروز بهروز