کالاترین

طبقه بندی موضوعی

اگر از شرکت در فستیوال ها خوشتان نمی آید به تایلند نروید

در کشور تایلند، جشن ها، مراسم و فستیوال های مختلفی در سراسر سال برگزار ی می شود که بسیاری از گردگشرانی که می خواهند به این کشور سفر کنند سعی می کنند تا زمان رفتنشان را با این فسنیوال ها منطبق کنند. یکی از سرگرم کننده ترین فستیوال هایی که در تایلند برگزار می شود هم فستیوال سونگکران است که هر ساله در ماه آوریل و همزمان با شروع سال نوی تایلندی جشن گرفته می شود و آن را می توان بزرگ ترین دعوای آبی در آسیا دانست! مردم تایلند  چطور شروع سال نو را جشن می گیرند؟ همگی به خیابان ها می آیند، اسلحه ها و اسباب بازی های آبیشان را که پر از آب است در دست می گیرند و به سمت هم نشانه می روند. در واقع پاشیدن آب نشانه ی تمیزی و دور کردن پلیدی هاست و نمادی از آن به شمار می رود. شما هم می توانید در این جشن شرکت کنید! پس اگر دوست ندارید در یکی از بزرگ ترین جشن های خیابانی دنیا شرکت کنید، سرگرم شوید و با یک فرهنگ جدید آشنا شوید سفر به تایلند مناسبتان نیست. برعکس، اگر دوست دارید تا با توریست ها و بومی های تایلند یک جشن مشترک داشته باشید باید به تایلند بروید و در این جشن سونگکران شرکت کنید.

 

از تماشای معماری های حیرت آور لذت نمی برید؟ تایلند نه!

معماری سازه ها در تایلند شگفت نگیز است! معاری این ساختمان ها نشان دهنده ی فرهنگ و عقاید و باورها ی تایلندی هاست و همه ی این کنده کاری ها  نقش و نگارهایی که در روی نمای ساختمان ها دیده می شود دست کند هستند. بنابراین اگر از دیدن این همه هنر لذت نمی برید و برایتان جذابیتی ندارد به کشور دیگری بروید! این هم یکی دیگر از دلایلی که شما را از سفر به تایلند منع می کند!

اگر از غذای ارزان و خوشمزه بدتان می آید به تایلند نروید

نمی توان این حقیقت را انکار کرد که تایلند یکی از خوشمزه ترین غذاهای جنوب شرقی آسیا را دارد. حتی غذاهای خیابانی آن به اندازه ای خوشمزه است که با خوردنشان می میرید! تنوع، ادویه هایی که در آن ها استفاده می شود، رنگ و بو و… و باور نمی کنید اگر بگوییم که اکثر این غذاها را می توانید فقط با ۱ دلار ناقابل میل کنید! به همین دلیل نباید به تایلند سفر کنید، اگر غذاهای خوشمزه و ارزان دوست ندارید، فکر سفر به تایلند را هم نکنید!

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث شده تا تایلند به این اندازه مشهور شود، ارزان بودن آن است. برای مثال در این کشور می توانید فقط با ۵ دلار یک اتاق کوچک اجاره کنید و یا یک ویلای خصوصی با استخر را فقط با ۵۰ دلار اجاره کنید. در کجای جهان چنین چیزی ممکن است؟ در هر صورت انتخاب با خودتان است! اگر دوست ندارید در یک ویلا با تمامی امکانات با هزینه ی پایین اقامت کنید به تایلند نروید اما اگر دوست دارید در در حین اینکه هزینه ی زیادی نمی کنید اقامت فوق العاده ای داشته باشید، به تایلند بروید.

ممکن است از سواحل تایلند خوشتان نیاید، به آنجا نروید!

خودتان را در حالی تصور کنید که سوار بر یک قایق هستید و به سمت جزایری که کسی در آن ها سکونت نمی کند می روید، در آب های کریستالی و شفاف در حال شنا کردن هستید  یا به افق دور دریا در حالی که روی  یک صندلی راحت لم داده اید و در زیر سایه ی درخت نخل هستید نگاه می کنید… این ها توصیفات کوچکی از سواحل تایلند بود تا فقط بتوانید یک دید کوچک از گوشه ای از زیبایی های تایلند به دست بیاورید و شنیدن کی بود مانند دیدن! تا وقتی خودتان از نزدیک این کشور را نبینید نمی توانید باور کنید که چنین جایی در این کره ی خاکی آن هم در فاصله ی به نسبت نزدیک در ایران وجود دارد.

هم می توانید از سواحل شناخته شده ی آن  دیدن کنید و هم یک کار بهتر، تمام این ساحل های شلوغ را فراموش کنید و تکه های دیگری از این بهشت کوچک را تجربه کنید و به سواحل کمتر شناخته شده ی و در عوض بکر آن بروید. بنابراین اگر دیدن این همه زیبایی را دوست ندارید سفر به تایلند نکنید.

شوک فرهنگی شوکه تان می کند اصلا به تایلند نروید

البته شاید کلمه ی شوک فرهنگی کلمه ی  مثبتی به نطر نرسد اما همیشه هم بد نیست و باور کنید که یک بار سفر به تایلند کافیست تا این شوک را به خوبی تجربه کنید….سر و صدا، شوغی و بی نظمی و حیات وحش منحصر به فرد و موجودات ریزی که به عنوان غذا سرو می شوند، همه و همه ی این ها بخشی از این شوک هستند . البته که بخشی از تجربه های تایلند گردی تان ر ا تشکیل می دهند. بنابراین اگر دوست دارید تا یک فرهنگ کاملا متفاوت از آن چه تا حال داشته اید و آموخته اید ببینید، به تایلند بروید. البته این فرهنگ در بیشتر کشورهای آسیایی به خصوص جنوب شرقی آسیا هم دیده می شود و خیلی دور از انتظار نیست.

  • ۹۶/۱۰/۱۷
  • بهروز بهروز